Ik heb alle bladzijden gelezen.
Een indrukwekkende man, die Erasmus.
Ik was ooit in het heel mooie Erasmushuis in Anderlecht; met een gelezen boek op zak ziet alles anders uit.
Erasmus, De Lof der Zotheid
Ik heb alle bladzijden gelezen.
Een indrukwekkende man, die Erasmus.
Ik was ooit in het heel mooie Erasmushuis in Anderlecht; met een gelezen boek op zak ziet alles anders uit.
Het gaat mij niet lukken vóór Gouda, maar staat in de kast voor de winter!
Ik ben rond pagina 300, waar Sandra Langereis uitvoerig verlsag doet van de
de diverse versies van het OT en met name het monnikenwerk dat Hieronymus daarin
heeft verricht.
Langereis introduceert ons op een degelijke wijze in de "omgevingen" waarin Erasmus
opereerde en hoe Erasmus tot zijn keuzes kwam.
Een verbluffend werk. Chapeau.
Nog ruim 400 pagina's te lezen. Ik lig dus op schema.
Groet,
oei , zal hem vlug moeten beginnen lezen , ligt ook nog klaar op de boekenplank .
Ik begrijp dat Erasmus alleen een paar jongere jeugdjaren in Gouda heeft doorgebracht. Veelal een vormende periode, maar voor zijn opleiding moest hij toch naar Deventer.
Ik heb de eerste bladzijden gelezen: Sandra Langereis is een bizondere historicus: zij beheerst de klassieke talen en maakte haar eigen vertalingen.
Ze biedt een vlotte boeiende leesstijl en het boek heeft tempo.
Vóór de dag in Gouda zouden we dit boekwerk gelezen moeten hebben, want er zijn voldoende motieven om dit "gelezen te hebben".
Ik ben al op pagina 29..
...en in Brugge, Mechelen, als raadsheer van Karel V. Hij kijkt me al een tijdje uitdagend vanuit mijn boekenkast aan.
Ik heb Dwarsdenker op het nachtkastje maar moet nog beginnen. Wij liepen in zijn voetsporen door Bergen op Zoom, door Deventer en straks ook door zijn 'kinderjaren' in Gouda.
Ik heb met verbazing dit boekwerk gelezen. Hij spaarde werkelijk niemand
in zijn kritiek.
En in die tijd was Vrijheid van meningsuiting nog geen gemeengoed.
Het wordt wel gezien als de proloog van de grote theologische tragedie
van de 16e eeuw.
Het motiveert om het boek van Sandra Langereis, Erasmus - dwarsdenker- te lezen in deze lange zomermaanden
De man past ook nog eens binnen de krijtlijnen; hij is geboren in 1466 !